image

پنج دانشگاه خصوصی برتر استانبول

  • clock16 décembre 2021
  • view_count"" 4893

پنج دانشگاه خصوصی برتر استانبول
ترکیه اخیراً به دلیل کیفیت و دقت آموزش به یک مقصد مهم تحصیلی برای دانشجویان سراسر جهان تبدیل شده است. با افزایش روز به روز تعداد دانشگاه ها در ترکیه، انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل با کیفیت مهم شده است. و از آنجایی که ثبت نام در دانشگاه های دولتی همیشه آسان نیست، دانشگاه های خصوصی به فرصت خوبی برای دانشجویان تبدیل شده اند.
در سال‌های اخیر، دانشگاه‌های خصوصی با افزایش تعداد مقالات، مقالات علمی و نشریات با ارزش، توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند. دانشگاه های خصوصی با وجود تفاوت در سن تأسیس دانشگاه، تعداد دانشجویان و قابلیت های آموزشی موجود در آن، با برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه قابل رقابت شده اند. نه تنها این، بسیاری از دانشگاه های خصوصی ترکیه برنده جوایز بین المللی زیادی شده اند که جایگاه خود را در بین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است.طبق آمار وزارت آموزش عالی ترکیه، تراکم دانشجو در شهرهای ترکیه متفاوت است، اما همیشه بیشترین تعداد را در استانبول ثبت می کند. بنابراین اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که در کدام دانشگاه می خواهید شرکت کنید، ما اینجا هستیم تا راهنمای بهترین دانشگاه های خصوصی در ترکیه و به ویژه استانبول را به شما ارائه دهیم.

دانشگاه کوچ
دانشگاه ساپانکا
دانشمند دانشگاه بیزیم
دانشگاه اجی بادم
دانشگاه یدی تپه
:دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است. این دانشگاه در سال 1993 در استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی توسط بنیاد مشهور جهانی کوچ تاسیس شد
دانشگاه کوچ موفق ترین دانشگاه در بین موسسات آموزشی ترکیه در کسب بیشترین تعداد کمک هزینه تحقیقاتی از شورای تحقیقات اتحادیه اروپا است.
زبان اصلی آموزش به جز زبان ترکی دانشکده حقوق، انگلیسی است.
این دانشگاه بورسیه های تحصیلی را به صورت مستمر ارائه می دهد، زیرا 70 درصد از دانشجویان آن دانشجویان بورسیه هستند.95 درصد از کادر آموزشی این دانشگاه مدرک دکترا را از دانشگاه های بین المللی دریافت کردند.
این دانشگاه یکی از اعضای شبکه آموزشی اراسموس است که به دانشجویان خود اجازه می دهد یک ترم یا یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های جهان تحصیل کنند.
این دانشگاه دارای یک مرکز توسعه شغلی است که به نوبه خود به دانشجویان و فارغ التحصیلان کمک می کند تا گزینه های شغلی را بررسی کنند، برای فرصت ها آماده شوند و از شبکه روابط دانشگاه برای اتخاذ تصمیمات شغلی مناسب استفاده کنند.
:دانشگاه سابانچی
این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه رتبه سوم را دارد و در سال 1994 تاسیس شده است.
این دانشگاه به دانشجویان ممتاز آکادمیک در مقطع کارشناسی برای تکمیل تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه بورسیه می دهد.
این اولین و تنها دانشگاه در ترکیه است که به دانشجویان در انتخاب رشته خود آزادی کامل ارائه می دهد و برای رسیدن به این هدف، این دانشگاه برنامه ای را اتخاذ کرده است که در آن همه دانشجویان بدون استثنا در طول سال اول خود مشمول مجموعه ای از دوره های مشترک می شوند. و موضوعات در زمینه های مختلف تحصیلی، اعم از علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم طبیعی و حساب فکری. پس از پایان سال جاری، دانش‌آموزان می‌توانند بدون نیاز به شرکت در امتحان یا محدودیت دیگری، یک برنامه اصلی را به انتخاب خود تبلیغ کنند. این برنامه هسته اصلی سیستم آموزشی دانشگاه  است.
انگلیسی زبان اصلی تحصیل در دانشگاه در تمامی رشته هاست.این دانشگاه از روش های پیشرفته و جدید در تحقیقات علمی، آموزش عملی و تهیه برنامه های درسی نظری پیروی می کند.
این مرکز دارای تعدادی مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی علمی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی است، مانند: مرکز بین المللی استانبول برای تحقیقات و کاربردهای نانوتکنولوژی .

 

:دانشگاه Bezmialem Vakıf University

این دانشگاه یکی از پیشرفته ترین دانشگاه هایی است که به خوبی برای ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی با کیفیت مجهز است.اگرچه این یکی از دانشگاه‌های نسبتاً جدید در ترکیه است، اما طیف گسترده‌ای از فرصت‌های آموزشی و آموزشی برتر را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.این دانشگاه دارای اولین مرکز گیاه درمانی در ترکیه است که تحقیقاتی را در مورد استفاده و اثرات گیاهان در درمان بیماری ها انجام می دهد.
همچنین دارای اولین و جامع ترین آزمایشگاه OSCE در ترکیه است که به دانش آموزان اجازه می دهد تا قبل از ملاقات با بیماران واقعی بر روی مانکن های آماده شده برای آنها طبق انواع سناریوها کار کنند.
این دانشگاه مالک بیمارستان مرکزی بزمی عالم است که اولین بیمارستان تاسیس شده در امپراتوری عثمانی به معنای امروزی است و قدیمی ترین موسسه بهداشتی ترکیه است که به مدت 173 سال بدون وقفه فعالیت می کند.این دانشگاه علاوه بر دانشکده علوم بهداشتی، پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دارای 3 موسسه و یک مدرسه حرفه ای برای خدمات بهداشتی است.
:دانشگاه آجی بادم

دانشگاه خصوصی اجی بادام در سال 2007 در استانبول تاسیس شد و در مدت کوتاهی به یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه تبدیل شد و با حمایت بنیاد بهداشت و آموزش به رشته علوم بهداشتی علاقه مند است.این دانشگاه شامل 5 دانشکده، 2 مدرسه فنی و حرفه ای، 3 موسسه و مرکز تحقیقاتی، چندین آزمایشگاه دانشجویی که به حمایت از برنامه های آموزشی کمک می کنند، آزمایشگاه های تحقیقاتی مرکزی که به دانشگاهیان و دانشجویان فارغ التحصیل امکان تحقیق، همکاری دانشگاهی و صنعتی را می دهد و مرکز تحقیقات حیوانات تجربی است.این دانشگاه یک بیمارستان وابسته به خود را در توافق نامه هایی برای استفاده از مطالعات عملی برای تحصیل تخصص های پزشکی فراهم می کند.
این دانشگاه یکی از اعضای اراسموس است که به دانشجویان خود فرصت هایی برای تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه های همکار از طریق تبادل دوجانبه ارائه می دهد.
مهم ترین تخصص های دانشگاه آجی بادم عبارتند از: پزشکی انسانی، مهندسی پزشکی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، پرستاری و مدیریت سلامت.

:دانشگاه یدیتپه
دانشگاه یدیتپه یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه است که شهرت زیادی دارد. این موسسه در سال 1996 پس از میلاد توسط بنیاد آموزش و فرهنگ استانبول (ISTEK) بر اساس استانداردهای مدرن تأسیس شد و از طریق آن به مراقبت از جوانان می پردازد.این دانشگاه در ارائه برنامه های تحصیلی خود علاوه بر زبان های دیگر، بر زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی نیز متکی است.
این دانشگاه با تخصص های پزشکی خود برای مقطع کارشناسی، مانند پزشکی انسانی، دندانپزشکی و داروسازی متمایز است. شایان ذکر است که بیمارستان تخصصی دندانپزشکی وابسته به دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه برای کسب تجربه عملی دانشجویان دندانپزشکی را در این بیمارستان تربیت می کند.علاوه بر فعالیت های علمی فعال، این دانشگاه همچنین به دانشجویان اجازه می دهد تا خود را از طریق 44 باشگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه توسعه دهند.این دانشگاه بیش از 700 قرارداد همکاری با دانشگاه های مطرح جهان به ویژه در اروپا، آمریکا، کانادا، روسیه و خاور دور دارد.

در پایان می خواهیم به شما بگوییم که محدودیت ها و موانع زیادی ممکن است در هنگام درخواست برای یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه پیش روی شما قرار بگیرد، اما مطمئناً می توانید برای تحصیل در یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه بروید. از نظر کیفیت کم نیستند و آنها را از دانشگاه های دولتی متمایز می کند.

 

پیام بگذارید